به وب سایت دانشکده فنی و حرفه ای سما خوش آمدید

معرفی آموزشکده

درسال 1370 که سازمان آموزش و پرورش با محدوديتهايي از نظر توسعه فضاي آموزشي روبرو بود از طرف جناب آقاي دکتر جاسبي رياست عاليه دانشگاه آزاد اسلامي طرح جامعي براي توسعه مدارس غير انتفاعي کشور ارائه شد .

متعاقب آن بر اساس توصيه حضرت آيت الله هاشمي رفسنجاني رئيس جمهورمحترم وقت و رئيس هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي ، فعاليتهاي سازمان مدارس آزاد اسلامي (سما )شکل گرفت و درسال 1373 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي توسعه مدارس سما و فعاليت د ردوره هاي تحصيلي آموزش متوسظه و کارداني فني و حرفه اي را به عنوان کارکرد اين سازمان تعيين فرمودند .

درسال 1381 با توجه به نياز فارغ التحصيلان کارو دانش و فني و حرفه اي کشور ،ضرورت تشکيل آموزشکد ه هاي فني و حرفه اي سما جدي گرفته شد و درسال 1382 تاسيس و راه اندازي واحد دانشگاهي تهران با رشته هاي کارداني پيوسته و ناپيوسته و ديگرآموزشکده هاي سما سراسر کشور شروع گرديد .

آموزشکده فني و حرفه اي سما واحد يزد هم با پي گيري هاي مستمر جناب آقاي اسلامي معاونت محترم دانشگاه و رياست مرکز آموزشي و فرهنگي سما يزد از مهر1383 با سه رشته کامپيوتر ،معماري حسابداري درمقطع کارداني پيوسته با جذب 300 دانشجوي دختر و پسر فعاليت خود را آغاز نموده است .

و فعلا با حدود 500 دانشجوي دختر و پسر به فعاليت آموزشي خود ادامه مي دهد . اين آموزشکده داراي مرکز کامپيوتر با 40 دستگاه کامپيوتر بوده و در شرف راه اندازي يک سايت مستقل ديگر براي استفاده دانشجويان از شيکه اينترنت نيز مي با شد . دفترفرهنگ اسلامي آموزشکده با مسئوليت جناب آقاي عسکري فعاليتهاي فرهنگي بسياري را از ابتداي سال تحصيلي 85-84 در جهت ترفيع مسائل فرهنگي - تقويت روحيه جمع گراني و ارائه طرحهاي فرهنگي آغاز نموده تا با بر گزاري جلسات پرسش و پاسخ - اردوها ي فرهنگي - تفريحي - مسابقات علمي - فرهنگي عقيدتي گامهاي اساسي را در اين راستا برداشته است

در بخش آموزش و درحوزه معاونت آموزشي دانشجويي انتخاب واحد به صورت کاملا مکانيزه و با شبکه پيوسته انجام داده و د رآينده نزديک شاهد انتخاب واحد و ثبت نمرات دانشجويان و اعلام نمره آنها به صورت اينترنتي خواهيم بود .

کتابخانه آموزشکده با 3000جلد کتاب درعناوين مختلف و اشتراک چندين مجله و روزنامه پذيرايي دانشجويان گرامي مي باشد .

از برنامه هاي آينده آموزشکده توسعه و تجهيز کتابخانه - توسعه فضاي فيزيکي سلف سرويس و ايجاد کارگاه ها ي تخصصي و همچنين درصورت تصويب نهائي رشته هاي مديريت خانواده - نقشه کشي عمومي - طراحي ودوخت و امور اداري به رشته هاي آموزشکده اضافه خواهد شد .

با اميد به اينکه درآينده نزديک بتوانيم شاهد پيشرفت علمي و فرهنگي دانشجويان بوده و بتوان آموزشکده را به مرکز آموزش عالي سما تبديل نمود .