نحوه پرداخت شهریه

نحوه پرداخت اینترنتی شهریهضمن عرض سلام واحترام خدمت دانشجویان محترم جهت رفاه حال دانشجویان گرامی دانشكده سما يزد اقدام به ارائه خدمت پرداخت اینترنتی شهریه نموده است. در این راستا توجه به نکات زیر مهم می باشد:1-  دانشجویان جدیدالورود بعد از تشکیل پرونده آموزشی جهت واحد گیری لازم است نسبت به واریز شهريه ثابت تعیین شده به حساب دانشگاه به صورت اینترنتی اقدام نمایند.2-  پرداخت شهریه صرفاً  به صورت اینترنتی می باشد ، لذا از واریز وجه ثبت نام به صورت فیش بانکی جداً خودداری نمایید. در غیر این صورت عواقب ناشی از آن به عهده شخص دانشجو می باشد.

3-  برای پرداخت شهریه به صورت اینترنتی نیاز به کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب و دریافت رمز دوم از بانک صادر کننده کارت خواهید داشت.

مراحل پرداخت شهریه به صورت اینترنتی

 

مرحله اول: دریافت رمز دوم برای کارت عابر بانک عضو شبکه شتاب

1-  فعال نمودن رمز دوم کارت های عضو شتاب ضروری است . به این صورت که با مراجعه به یکی از خودپردازهای بانک و انتخاب رمز ، در قسمت تخصیص یا تغییر رمز دوم ، نسبت به انتخاب رمز دوم اقدام نمایید.

2-  یکی دیگر از موارد مورد نیاز جهت پرداخت اینترنتی شهریه کدCVV2     می باشد. کد CVV2    یک عدد سه یا چهار رقمی است که پشت کارت حک شده است .

3-  لازم به ذکر است چنانچه کارتی فاقد این کد باشد، دانشجویان می توانند با مراجعه به شعبه صادر کننده کارت ، کد را اخذ نمایند .

توصیه های لازم:

1-  آیا کارت عابر بانک باید به نام فرد دانشجو باشد؟ خیر ، نیازی نیست و کارت می تواند به نام هر شخصی باشد ولی پرداخت بایستی صرفاً از درگاه پورتال ثبت نام دانشجو صورت پذیرد.

2-  توصیه می شود دانشجویان چند روز قبل از انتخاب واحد اقدام به پرداخت شهریه از طریق اینترنت نمایند تا در روز های ثبت نام با ترافیک شبکه اینترنت و قطعی آن مواجه نشوند.

3-  بهترین زمان برای پرداخت اینترنتی بعد از تعطیلی بانک ها و بهترین زمان پرداخت بین ساعت 10 شب تا 6 صبح می باشد که ترافیک شبکه در پایین ترین حد ممکن است.

4-  آیا با سایر کارت های عضو شتاب می توان پرداخت کرد؟بله ،با کلیه کارتهای عضو شتاب می توان پرداخت کرد.

5-   در صورتی که منو های پورتال شما باز نشد ازمرورگر موزیلا(Mozila firefox)استفاده نمائید.

 

 مرحله دوم: مراجعه به سایت واحد و ورود به پورتال ثبت نام

 

 

 

ابتدا به وب سایت دانشكده سما يزد .samayazd.ac.ir

(تصویر شماره 2)

سپس نام کاربری (شماره دانشجويي )و رمز عبور خود(كد ملي يا شماره شناسنامه) را وارد کرده و گزینه دانشجو را انتخاب سپس از کلیک برروی گزینه "ورود به سیستم" صفحه آموزشی خود را مشاهده خواهید کرد.

 

جهت پرداخت الكترونيكي شهريه مي بایست از منوی امور مالی ، برروی "پرداخت شهریه" و سپس "پرداخت الکترونیکی ملی (ورود به حساب دانشگاه ) یا پرداخت الکترونیکی ملت ( ورود به حساب دانشگاه ) کلیک کنید.(تصوير شماره3)

(تصویر شماره 3)

در این قسمت مبلغ مورد نظر را که قصد پرداخت  آن را دارید وارد نموده و سپس برروی گزینه "پرداخت مبلغ" کلیک نمایید.(تصویر 4)

 

(تصویر شماره 4)

 

در این مرحله مبلغ پرداخت و سریال آن را مشاهده می فرمایید که با کلیک برروی عبارت "پرداخت از طریق کارت های عضو شتاب "وارد صفحه بانک می شوید.(تصویر5)

( تصویر شماره5)

 

چنانچه پرداخت شما با موفقیت انجام شود صفحه ای به شما نمایش داده می شود که حاوی اطلاعات پرداختی شماست. این اطلاعات را یادداشت نموده و نزد خود نگاه دارید سپس کلید "تایید پرداخت" را فشار دهید. ولی در صورتی که پیغام "بانک ناموفق "درج شد ، باید کل عملیات را مجدداً انجام دهید.

 

پرداخت شهریـه ثابت فقط از طریق الکترونیکـی و اینترنتی امکان پذیـر است.